אימון פרטלק

מה זה אימון פרטלק?

מקורו של אימון הפרטלק בשוודיה, ופירוש המילים בשוודית זה משחקי מהירות. Fart בשוודית זה מהירות, Lek פירושו משחק.

מטרת האימון היא לגוון את הריצה עצמה. כך שנרוץ בקצבים שונים ובשילובים שונים מה שיהפוך את האימון למעניין יותר. אימון שכזה יביא אותנו להיכרות עם קצבים ואזורי דופק שונים בהם הגוף מתנהג בצורה שונה. ע"י אימון אירובי ושינוי בקצבים ובקצב הלב בזמן הריצה ניתן בין היתר להגיע לשריפת קלוריות מוגברת וירידה במשקל.

 

פרטלק קבוצת ריצה פתח תקווה

לאיזה רצים אימון פרטלק מתאים?

אימון פרטלאק מתאים לרצים מתחילים ומתקדמים שנמצאים במהלך תכנית אימונים. שילוב אימון הפארטלק בתוכנית האימונים תביא לשיפור סבולת לב ריאה, שיפור המהירות וגודל הצעד. גורמים אלו, בנוסף להגדלת נפח הריצה השבועי, וביצועי אימוני איכות נוספים (אינטרוולים, עליות, טמפו) יביאו לחיזוק שריר הלב, לריצה איכותית יותר ושיפור בזמנים.

דוגמאות לאימוני פרטלק:

למה חשוב לשלב אימון פרטלק בתכנית האימונים?

אימון פרטלק זה אימון בו שם המשחק הוא שינוי קצבים באופן לא שיגרתי. כך שניתן לרוץ במהלך אותו אימון במגוון קצבים מה שיוצר גיוון אינסופי.

אם את אימון האינטרוולים נערוך ברוב המקרים במיקום שטוח שאנו מכירים בשביל שיהיה לנו נוח לדחוק את עצמו לשיא. באימוני עליות נרוץ באזור עם גבהים משתנים, הרי שבאימון פרטלק הסביבה יכולה להשתנות כל הזמן בהתאם לאופי האימון. ניתן להתאמן גם בשטח, בחוף הים ובמדרכה ליד הבית.

היופי באימון הוא שבזכות הגיוון כל מי שנמצא בכושר בסיסי של ריצה יכול לעשות את האימון מכיוון שלא נדרש כאן יכולות גבוהות במיוחד. מכיוון שפרטלק נחשב כאימון ונכוון להגיע בחלק מהריצה לקצב תחרות, ככל שנעבור יותר אימונים אנו ניראה שיפור ברמת הריצה שלנו ומהירות הקצבים שאליהם נוכל להגיע.

שיפור ביצועי הריצה

גם אתם רוצים להצטרף לאימונים שלנו, ולרוץ יחד איתנו באווירה ספורטיבית ותומכת?

אז למי אתם מחכים? השאירו את הפרטים שלכם ונחזור אליכם לתיאום אימון נסיון !

השאירו פרטים
והצטרפו אלינו לאימון התנסות עוד השבוע