האם כדאי להתאמן עם קבוצת ריצה?

עליית המודעות בנוגע לחשיבות הרבה של ביצוע פעילות גופנית מוציאה רבים אל מדרכות הרחובות ומסלולי הריצה בחדרי הכושר. לצד האפשרות לרוץ לבד, ישנם אנשים שבוחרים לרוץ במסגרת קבוצה ריצה, ואכן ניתן לראות קבוצות ריצה רבות בתקופה זו. כאן עשויה לעלות השאלה: "האם כדאי להתאמן עם קבוצת ריצה?" התשובה המהירה לשאלה היא שכן. אם אתם מעוניינים להבין מדוע התשובה חיובית נשמח לפרט על כך על ידי הצגת הסיבות השונות שהופכות אימון ריצה קבוצתי לכדאי.

HAPPY FEET קבוצת ריצה

אז כדאי להתאמן עם קבוצת ריצה? מה אומרים המחקרים?

מחקרים פסיכולוגיים בדקו את ההשפעה של אימון ריצה קבוצתי על בני האדם. מלבד אימוני אינטרוולים וריצת טמפו קבוצתיים, הם מצאו כי יש לאימונים הללו יתרונות ייחודיים משלהם. וכי יתרונות אלו הופכים את הריצה הקבוצתית למועילה יותר מאשר ריצה המתבצעת לבד. היתרון המשמעותי שמצאו החוקרים הוא שהריצה הקבוצתית מעניקה תמיכה חברתית שמיטיבה עם הפעילות הגופנית. 

לתמיכה החברתית יש רבדים שונים: ראשית, הריצה המשותפת מספקת תמיכה אינסטרומנטלית. כלומר, עצם קביעת לוחות הזמנים מראש וקביעת המיקום בו רצים גורמת לרצים להתגייס ולהתמיד. שנית, מספקת הריצה הקבוצתית תמיכה רגשית – כלומר הקבוצה מסייעת לרצים על ידי עידוד וחיזוק מצד חברי הקבוצה. השבחים הניתנים מסייעים לרצים להתגבר על הקשיים ותחושת ההזדהות מעצימה ומחזקת את תחושת הערך העצמי. מעבר לכך, ההימצאות בקבוצה מפחיתה את תחושת החרדה אשר עלולה להיות משתקת ולהקשות על הרץ להתמיד. תחושת השייכות תורמת אף היא להגברת המוטיבציה והיכולת להתמיד, האפשרות לקבל ייעוץ מהמדריך וקבלת הפידבקים משפרת את ההישגים ותורמת בהגשמת המטרה וכן.. התשלום החודשי למסגרת האימונים גורמת מחויבות כלפי רצף האימונים..

האם כדאי להתאמן עם קבוצת ריצה

יתרונות נוספים של אימונים תחת ריצה בקבוצה

כשאנו עונים על השאלה: "האם כדאי להתאמן עם קבוצת ריצה?" יש לציין יתרונות נוספים של ריצה קבוצתית. התמיכה החברתית מעוררת גם רגשות חיוביים בקרב המשתתפים ומסייעת להם להתמודד עם רגשות שאינם טובים. כמו למשל: שעמום או כאבים. מעבר לכך, מאמן הקבוצה יודע אילו אתגרים להציב בפני הרצים ויכול להתאים להם אתגרים אפשריים. בעזרת תהליך ההתגברות עליהם מתחזקת תחושת היכולת והמסוגלות ומטפחת את הביטחון העצמי.

ניתן להבין כי קבוצת ריצה מציעה שלל יתרונות במישור החברתי ובמישור הפיזי. ומאפשרת לאנשים להתמיד ולהגיע למטרות שהם הציבו בפני עצמם, כך, שאם אתם מעוניינים להתחיל לרוץ או אם התנסיתם בכך בעבר ולא הצלחתם להתמיד, יתכן שכדאי לכם לשקול את האפשרות לעבור לריצה בקבוצת ריצה.

רוצים לדעת עוד?

איך לבחור קבוצת ריצה שמתאימה לי?

איך מתחילים לרוץ?

גם אתם רוצים להצטרף לאימונים שלנו, ולרוץ יחד איתנו באווירה ספורטיבית ותומכת?

אז למי אתם מחכים? השאירו את הפרטים שלכם ונחזור אליכם לתיאום אימון נסיון !

השאירו פרטים
והצטרפו אלינו לאימון התנסות עוד השבוע