האם האזנה לפלייליסט בזמן הריצה עוזרת לנו ליהנות ממנה?

אם בעבר היינו רוצים לשמוע מוזיקה בזמן הריצה היינו צריכים להיסחב עם מכשירים מסורבלים ואוזניות מסתבכות שמקשות על הפעילות. לשמחתנו, היום ניתן ליהנות מאביזרים שונים שהופכים את שמיעת המוזיקה לפשוטה ונוחה למדיי. הטלפונים החכמים שלנו ושעוני הריצה שיכולים להכיל מוזיקה, יחד עם שילוב אוזניות בלוטוס מאפשרים לרצים לשמור מאגר שירים ולהאזין לפלייליסט בזמן הריצה ברחובות, בפארקים או בחדרי הכושר. 

כאן עשויה לעלות השאלה: "האם האזנה לפלייליסט בזמן הריצה עוזרת לנו להנות ממנה?" והתשובה לשאלה היא: "בהחלט כן!" ולא לחינם מגלים הסקרים בארה"ב כי רוב הרצים מקשיבים למוזיקה שהם אוהבים במהלך הריצה. 

האזנה לפלייליסט בזמן הריצה

האם יש יתרונות נוספים להאזנה לפלייליסט בזמן הריצה?

האם מדובר בהעדפה בלבד או שיש לשמיעת המוזיקה גם יתרון מבחינת השפעתה על התחושה במהלך הריצה? לפי המחקרים נראה שלהאזנה למוזיקה במהלך ריצה יש יכולת להפוך את הריצה לקלה יותר עבור המתאמן וכי ההקשבה לצלילים אהובים מסייעת לאנשים לחשוב בצורה חיובית אשר מסייעת במקרים בהם הריצה אינה פשוטה. מעבר לשינוי דפוס החשיבה והפיכתו לחיובי, מצאו המחקרים כי האזנה למוזיקה במהלך ריצה מסייעת בשבירת המונוטוניות של הריצה. תרומתה של המוזיקה גוברת עוד יותר במקרים בהם הרצים מגבירים את אינטנסיביות האימון וכבר אינם יכולים לדבר.

כיצד האזנה לפלייליסט בזמן הריצה עוזרת לנו ואיך המוזיקה משפיעה על הרגשות שלנו?

האזנה לפלייליסט שגורם לרץ לחוש התרוממות רוח מעוררת בו התרגשות ושמחה ומפחיתה תחושות שליליות כמו למשל: לחצים וחרדות, כשתפיסות אלו משתנות הדבר משפיע על האופן בו הרץ תופס מאמץ והריצה משתפרת בצורה ניכרת. בעזרת ההאזנה יכולים רצים "להעלות הילוך" ולהתמודד טוב יותר עם האתגרים הכרוכים בריצה. כשמנסים להשיב על השאלה: "האם האזנה לפלייליסט בזמן הריצה עוזרת לנו להנות ממנה?" רצוי להתייחס גם לסיועה של המוזיקה בשמירה על קצב האימון. האזנה למוזיקה אנרגטית מעוררת את הנפש והגוף, מסייעת לאדם לשמור על הקצב של אימון ועצם תחושת הסיפוק מהביצועים מסבה הנאה. כמובן שניתן להתאים את קצב המוזיקה לקצב הריצה, כך שאם למשל מבצעים ריצה קלה יותר ניתן לבחור במוזיקה רגועה יחסית.

עבור רצים רבים, ריצה בקבוצת ריצה עוזרת לשפר את הביצועים מבחינה מורלית, אבל זה רלוונטי יותר כשהריצה היא בקצב דיבור. כשקשה לדבר, כי קצב הריצה גבוה עבורנו, למוזיקה יש תפקיד חשוב יותר.

לסיום נוכל לסכם כי האזנה לפלייליסט בזמן ריצה מסייעת לרצים ליהנות מהריצה ותורמת במישורים נוספים, כאשר חשוב מאוד, לצד הסחת דעת זו להשאר מפוקסים כאשר חוצים כבישים ונמצאים ליד אנשים שרוכבים על אופניים או בזמן שרצים ליד הולכי רגל.

רוצים לדעת עוד?

איך מתחילים לרוץ?

אימוני חיזוקים לרצים

האם כדאי להתאמן עם קבוצת ריצה?

גם אתם רוצים להצטרף לאימונים שלנו, ולרוץ יחד איתנו באווירה ספורטיבית ותומכת?

אז למי אתם מחכים? השאירו את הפרטים שלכם ונחזור אליכם לתיאום אימון נסיון !

השאירו פרטים
והצטרפו אלינו לאימון התנסות עוד השבוע