אימוני חיזוקים לרצים

למה לי אימוני חיזוקים?

קיימת טעות נפוצה של רצים שאוהבים מאוד לרוץ. הם פשוט רק רצים. רצים בכדי להשיג הישגים, רצים כדי לשפר שיאים, רצים כדי לרדוף אחר מטרות, רצים כדי להגשים חלומות.

חשוב מאוד להדגיש שרק לרוץ, לא יספיק לנו בכדי להשתפר בריצה. בשביל לרוץ ולהשתפר בריצה, אנחנו צריכים לרוץ נכון. צריך לרוץ במסגרת תכנית אימונים מסודרת שמובילה בצורה הדרגתית לעבר המטרה שלנו. במסגרת התוכנית קיימת עלייה הדרגתית בנפחים ואנו מבצעים ניהול עומסים בשביל לפחית את העומס על הגוף. בנוסף לאימוני הריצה, אנו צריכים להקדיש אימון או שתיים בשבוע לטובת חיזוק שרירי הליבה.

אימון חיזוקים קבוצת ריצה פתח תקווה

אז איך נוכל למצוא זמן לאימוני חיזוקים?

רצים רבים טוענים כי אין להם זמן לחיזוקים. למרות שההפך הוא הנכון, אם יש לנו בין שעתיים ל 5 שעות בשבוע לטובת אימוני ריצה. הרי שאנחנו צריכים לפנות גם שעה בשבוע שאפשר לחלקה במשך השבוע בשביל לתחזק את שרירי הליבה. אם כך בלי חיזוק השרירים, בטווח הארוך לא נוכל להגיע ליעדים שלנו.

לרצים שממש מתקשים למצוא זמן, אנו ממליצים אפילו לקחת את זמן החיזוקים מתוך הזמן הכולל שאנו מקדישים לטובת אימוני הריצות. וכך לרוץ פחות זמן במהלך השבוע בשביל לעזור לגוף לחזק את השרירים שעליהם אנחנו עובדים במהלך הריצה.

כתוצאה מהחיזוקים, נהיה הופכים להיות רצים חזקים יותר. פחות פציעים וכתוצאה ישירה נוכל להנות יותר מהריצה. נוכל לרוץ יותר קילומטרים במהלך השבוע ונהיה חזקים יותר באימוני איכות (אינטרוולים, עליות, פרטלק וכו..) וכתוצאה מכך נרוץ מהר יותר.

בטווח הרחוק, ללא חיזוקים לא נוכל לראות שיפור רציני באימוני הריצה שלנו. מכיוון שנהיה חשופים יותר לפציעות ונהיה כאובים יותר אחר האימונים, דבר שיגרום לנו לעצור מידי כמה חודשים לצורך טיפולי תחזוקה של הגוף שיחזירו אותנו אחורה כל פעם מחדש.

גם אתם רוצים להצטרף לאימונים שלנו, ולרוץ יחד איתנו באווירה ספורטיבית ותומכת?

אז למי אתם מחכים? השאירו את הפרטים שלכם ונחזור אליכם לתיאום אימון נסיון !

השאירו פרטים
והצטרפו אלינו לאימון התנסות עוד השבוע