איך לבחור קבוצת ריצה שמתאימה לי?

מציאת קבוצת ריצה מתאימה היא משימה מורכבת אך בהחלט אפשרית. קבוצה שנכונה למתאמן תאפשר לו להתמיד, להגיע למטרות, להשתפר וליהנות מהריצה. אז, איך לבחור קבוצת ריצה שמתאימה לי? במאמר זה נציין מספר דגשים חשובים לבחירת הקבוצה המתאימה.

5 טיפים לבחירת קבוצת ריצה שמתאימה לי..

טיפ מספר 1: בחירת מאמן ריצה מקצועי ובעל ניסיון בריצה

לבחירת מאמן הריצה יש חשיבות רבה. מאמן מקצועי יהיה מאמן ריצה שעבר הכשרה מסודרת ועם סיומה קיבל תעודת מאמן ריצה. למאמן הריצה יש הכשרה מתאימה לעולם הריצה. יש לו ידע נרחב בנושאים רבים שחיוניים לתפקודו, בין היתר באנטומיה, פיזיולוגיה, מגוון אימוני ריצה ופציעות ספורט. מלבד, ההכשרה, כדאי לבדוק לאיזה מטרות מכוון המאמן, בין אם לאימוני ריצה באווירה משוחררת, או לאימוני ריצה מאתגרים במיוחד שמכוונים לרצים מנוסים יותר.

אם אתם רצים מנוסים שרוצים לשפר את איכות הריצה שלכם ואת הזמנים במרוצים, כדאי לכם לבדוק את הרקע של המאמן בריצות עצמן. באם הוא הצליח להביא מתאמנים למקומות שאתם מכוונים להגיע אליהם. רק מאמן ריצה עתיר נסיון בריצות, ובפרט ריצות ארוכות ומרתונים יוכל להכשיר רצים אחרים.

טיפ מספר 2: הרצים בקבוצה

רצוי מאוד לבחור בקבוצת ריצה בה חברים רצים שניתן להתחבר איתם, כלומר אנשים שנעים לכם להימצא במחיצתם. קבוצה איכותית גם תשקיע בפעילויות חברתיות מגוונות. פעילויות כאלו שמשלבות את הריצה ותהפוך את חווית הריצה לפעילות חברתית בפני עצמה.

טיפ מספר 3: המלצות

קיימות מגוון קבוצות ריצה ולכן הבחירה עלולה להיות קשה. עם זאת, על ידי קבלת המלצות מחברים, קולגות או בני משפחה ניתן לאתר את הקבוצה המתאימה ביותר. מעבר לכך, ניתן להיעזר בגוגל או ברשת החברתיות פייסבוק/ אינסטגרם על מנת למצוא את הקבוצה המתאימה.

טיפ מספר 4: זמן ומקום

כדי שיהיה ניתן להתמיד ולהגיע למפגשים חשוב שהריצות יתבצעו בזמנים ובמקומות שמתאימים לכם. יש אנשים שמעדיפים לרוץ בבקרים בעוד אחרים מעדיפים לרוץ בערבים. מעבר לכך, חשוב שהקבוצה תיפגש במיקום שקרוב למקום המגורים שלכם או לעבודה, כך שיהיה לכם קל להגיע ולצאת לאימון.

טיפ מספר 5 – איך לבחור קבוצת ריצה שמתאימה לי מבחינת היכולת האישית?

חשוב לבחור קבוצת ריצה שמתאימה ליכולת שלכם. כך שאם אתם בתחילת הדרך, כדאי לכם לבחור בקבוצת ריצה למתחילים. ואם אתם רצים מנוסים, כדאי שתבחרו בקבוצת ריצה לרצים מתקדמים, ששמה דגש על אימוני אינטרוולים ואימון עליות לדוגמא. מעבר לכך, ישנן קבוצות ריצה המיועדות עבור רצים מנוסים ביותר שמעוניינים לשפר יעד מסוים כמו למשל: מרחק או תוצאה. בחירת קבוצת ריצה מתאימה תאפשר לכם לרוץ, להתמיד והכי חשוב ליהנות מהריצה. על כן חשוב לבחון היטב את המאפיינים ולקבל החלטה מושכלת לאחר חשיבה ובירור מעמיק.

 

האם כדאי להתאמן עם קבוצת ריצה?

גם אתם רוצים להצטרף לאימונים שלנו, ולרוץ יחד איתנו באווירה ספורטיבית ותומכת?

אז למי אתם מחכים? השאירו את הפרטים שלכם ונחזור אליכם לתיאום אימון נסיון !

השאירו פרטים
והצטרפו אלינו לאימון התנסות עוד השבוע